Amber Swing Festiwal

Z uwagi na organizowany w Sali BHP Amber Swing Festiwal do niedzieli 23.08.2018 roku Sala BHP nie będzie dostępna dla zwiedzających. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy w przyszłym tygodniu!

Amber znaczy swing międzynarodowy festiwal tańców swingowych na Pomorzu. Amber Swing jest wydarzeniem, podczas którego dzięki kontaktowi z kulturą i muzyką pierwszej połowy XX wieku uczestnicy będą mogli poczuć się jak tancerze Harlemu podczas złotej ery swingu.
W sierpniu spotkamy się w sercu Stoczni Gdańskiej w Sali BHP! Jest to miejsce, w którym historia Polski zmieniła swój bieg. To właśnie tam 31 sierpnia 1980 r. podpisano najważniejsze z Porozumień Sierpniowych, które pozwoliło na utworzenie pierwszego niezależnego związku zawodowego NSZZ “Solidarność”. Działania “Solidarności” doprowadziły do upadku systemu komunistycznego w Polsce. Impreza w tak ważnym miejscu nabierze więc dla nas szczególnego znaczenia.

Przygotujcie się na niezwykłe imprezy, podczas których wybierzemy się w podróż do przeszłości i zasmakujemy nieco industrialnego klimatu!

Close