„Gdańsk – Grodno. Wspólna historia, wspólne losy”

Kolejny raz artyści malarze z Grodna odwiedzą Gdańsk, tym razem w ramach wydarzenia kulturalnego pod nazwą „Gdańsk – Grodno. Wspólna historia, wspólne losy”. Organizatorem wydarzenia jest Pomorska Fundacja Edukacji i Pracy, na zaproszenie której przyjeżdża ośmiu artystów. Będą oni uczestniczyć w plenerze miejskim, jego tematem jest 80 rocznica wybuchu II wojny światowej oraz Gdańsk widziany jako miasto, w którym narodziła się „Solidarność”.

W zeszłym roku gościliśmy grupę artystów z Grodzieńszczyzny, twórców wystawy malarstwa patriotycznego przygotowanej z okazji jubileuszu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystawa spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Trójmiasta, obejrzało ją kilka tysięcy osób, a w lekcjach historii przygotowanych na jej podstawie wzięło udział ponad 500 uczniów pomorskich szkół.

„Gdańsk – Grodno. Wspólna historia, wspólne losy

”Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: „Magazyn Solidarność”, TVP3 i Radio Gdańsk.

Plener rozpocznie się 20 sierpnia, 30 sierpnia w Sali BHP w Gdańsku zaplanowano wernisaż, a sama wystawa potrwa do 15 października. Wstęp bezpłatny, zapraszamy.

Program dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

więcej informacji

Close