Wystawa „Ojcowie niepodległości” – zwiedzanie online

Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości🇵🇱 zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego wystawę zorganizowaną w Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej dzięki uprzejmości Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Gdańsku.

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego wystawę zorganizowaną w Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej dzięki uprzejmości Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Gdańsku. Ekspert, Daniel Sieczkowski opowie o długiej i trudniej historii tworzenia suwerennego Państwa Polskiego. Wystawa poświęcona jest wielkim postaciom historycznym, jednostkom, które bezpośrednio przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Poznamy historię Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego, Ignacego Daszyńskiego i gen. Józefa Hallera. Film w sposób przystępny opisuje najważniejsze konflikty, z jakimi musiało zmierzyć się młode państwo Polskie i pokazuje drogę narodu polskiego do uzyskania niepodległości i suwerenności ojczyzny.

Zachęcamy na filmowy spacer po wystawie z przewodnikiem: TUTAJ.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia cyfrowej wersji wystawy „Ojcowie niepodległości” dostepnej  TUTAJ.

Close